Magyar vezető részesült az IIE, Nemzetközi Oktatási Intézet Európai Irodájának idén először kiadott díjában

Budapest, 2011. december 12. – Az Institute of International Education (IIE; Nemzetközi Oktatási Intézet) európai irodája, mely a világ egyik vezető nemzetközi, non-profit alapon működő, oktatási és csereprogramokkal foglalkozó szervezete, idén először adta ki az IIE Europe Award for Excellence díját, melyben Szabó Eszter, a GE Kelet-Közép Európáért felelős regionális vállalati kommunikációs és PA igazgatója részesült.Az IIE Europe Award for Excellence díjat minden évben egy olyan személyiség kaphatja meg ezentúl,  aki kiemelkedő módon segíti az IIE misszióját Európában, illetve leginkább hozzájárul az IIE hitvallásának megvalósulásához, mely világszerte arra ösztönzi a fiatalokat, hogy legyenek nyitottak és széles-látókörűek a világ dolgaira. Szabó Eszter az általa életre hívott és támogatott innovatív programokkal sokat tett ezen célok megvalósulásának érdekében, mind a GE Foundation által támogatott és az IIE által szervezett GE Foundation Scholar-Leaders Programmal, mind pedig a szintén GE Foundation által támogatott Nyíló Világ programmal.

Szabó Valéria az Institute of International Education program managere a díjátadó rendezvényen elmondta: „Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy részesei lehetünk egy ilyen jellegű kezdeményezésnek, az pedig külön megtiszteltetés számunkra, hogy az első ilyen díjat egy hozzánk közel álló magyar vezető kaphatja meg. Szabó Eszer munkájával nem csak itthon, de a környező regionális országokban is sokat tett, és tesz is a diákok jövője érdekében.”

A Magyarországon 2002 őszén indított GE Foundation Scholar-Leaders program sikerére építve a GE Foundation lehetővé tette, hogy az Institute of International Education budapesti irodája, amely egyben az európai iroda is, a magyar modellt követve ugyanezt a programot 2003-ban Lengyelországban, illetve 2004-ben Csehországban is elindíthassa. A program legújabb résztvevője Románia, ahonnan idén már ötödször érkeztek diákok.

A Scholar-Leaders program nyertesei két éven keresztül évente ezerötszáz euró ösztöndíjat kapnak valamint nyáron egy nemzetközi vezetői készségfejlesztő szemináriumon is részt vesznek. A nyertes diákoknak emellett lehetőségük nyílik arra, hogy saját hazájukban egy napon át „árnyékként” kövessenek egy GE vezetőt, figyelemmel követve munkáját (shadowing day). A GE Foundation ösztöndíjprogram az első olyan egyetemi ösztöndíj Magyarországon és Közép-Európában, amely a General Electric Company (GE) filantróp alapítványa, a GE Foundation anyagi támogatásával valósul meg.

2011-ben újabb 32 fővel bővült a GE Foundation Scholar-Leaders Programban részt vevő közép- és kelet-európai ösztöndíjasok tábora. A program a GE Foundation támogatásával és az IIE  szervezésében valósul meg. A kilencedjére megszervezett programhoz már összesen majdnem 400 diák csatlakozott Magyarországról, Csehországból, Lengyelországból és Romániából. A GE Foundation Scholar-Leaders ösztöndíj program célja, hogy fejlessze a részt vevő diákok vezetői képességeit és hozzájáruljon egy nemzetközi szinten is versenyképes új vezető generáció megteremtéséhez. A program nagy előnye többek között az is, hogy szolgalmazza az országok közötti ismeretségek kialakulását.

A GE Foundation Nyíló Világ Tehetséggondozó Program a felzárkózó észak-kelet magyarországi régió középiskolás diákjai részére szól, akik a későbbiekben hozzájárulhatnak a nemzetközileg versenyképes munkaerő kínálat hiányának pótlásához és a hátrányos helyzetű régió előtt álló különleges kihívások kezeléséhez. Az elmúlt 10 évben közel 500 diák és 60 tanár vett részt az angol nyelv tanítását, illetve magas szintű elsajátítását lehetővé tevő programon. A diákok és a GE vezetői között mentor-mentorált kapcsolatok alakulnak, amelyet erősít a „LinkedIn” online közösségi felület, ahol közvetlen formában tehetők közzé szerzett tapasztalatok, megvalósult törekvések vagy éppen megoldandó üzleti-életvitelbeli gondok. A GE tehát a program gondozásába is folyamatosan időt és pénzt fektet, hiszen jó vállalati polgárként érdekelt abban, hogy gazdasági tevékenységét ne lemaradó, hanem felzárkózó, nemzetközileg versenyképessé váló régióban folytassa.

 

Leave a Comment